XXVIII Niedziela Zwykła – 12 X 2014 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem Jana Paweł II – świętymi bądźcie. W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela misyjna. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misje.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.
– we środę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dokt. Kościoła.
– we czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
– w piątek– wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
– w sobotę – święto św. Łukasza i Ewangelisty. Jest to Dzień Służby Zdrowia.
Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Służby Zdrowia i Solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętych Patronów.

3. We czwartek Zespół Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 10.00 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Łukanowic Topoliny złożyli za III kwartał na prace remontowe 3710 zł oraz 590 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, a mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej złożyli za IV kwartał odpowiednio 1050 zł i 90 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Na klęcznikach są przygotowane kartki na wypominki listopadowe albo roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Zainteresowani mogą zabrać je po Mszy św. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami.

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolnicze i Kalendarze Misyjne na rok 2014. Zachęcamy także do nabywania i lektury czasopism religijnych.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyozdobiły kaplice na procesję różańcową w miniona niedzielę. Bóg zapłać.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Mącior z Tarnowa i śp. Zofia Damian z Więckowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products