Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 I 2014 r.

 

1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły.

 

Pierwsza jego część zakończy się 4 marca przed Środą Popielcową. W okresie zwykłym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium naszego Zbawiciela w jego pełni.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W piątek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

3. W parafii powstały dwie Róże różańcowe rodziców, którzy modlą się za dzieci. Wszystkich rodziców, którzy chcą się modlić na Różańcu za swoje dzieci zachęcamy do tworzenia kolejnych Róż. Zainteresowani mogą się kontaktować z p. Haliną Jewuła.

4. Biuro podróży „Koltur” z Krakowa organizuje wyjazd do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Jest to 3-dniowa pielgrzymka specjalnym pociągiem tylko z kuszetkami i wagonami sypialnymi. Pielgrzymka ta jest ofertą skierowana do tych, którzy z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd, i których nie stać na opłacenie noclegów podczas pobytu w Rzymie. Z naszej diecezji zaplanowano 2 pociągi, które wyjadą z Nowego Sącza oraz Bochni. Będzie również możliwość wsiadania w Tarnowie. Wszystkie szczegóły związane z pielgrzymką są dostępne na plakacie.

5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Tutaj tylko przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

6. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie producentów rolnych, którzy chcą starać się o płatności bezpośrednie do gruntów od 2014 r. Szkolenie odbędzie się w dniach 14-15 stycznia w Domu Grodzkim o godz. 10.00.

7. Akcja poboru krwi odbędzie się w remizie OSP Dębina Łętowska 19 stycznia (niedziela) od godz. 8.00 do 12.00.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wacław Nowakowski z Dębiny Zakrzowskiej i śp. Zofia Gala z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

9. Porządek kolędy w tym tygodniu:

 

13 I 2014 – Poniedziałek od godz. 1500
– ul. Nowa – blok – klatki 1,2,3
– ul. Nowa – blok – klatki 4,5,6
–  ul. Zacisze, ul. Braci Mirochnów
– ul. Kąpielowa – strona lewa od ul. Jagielońskiej wraz z ul. Ogrodową
 
14 I 2014  – Wtorek – od godz. 1500
– ul. Krakowska, dokończenie strony prawej  – od Państwa Trzeciak do Państwa Moleckich
– ul. Goszczyńskiego
– ul. Kąpielowa  – od Pana Tadeusza Krzemińskiego do Pani Wiktorii Sowa
– ul. Krakowska – od Państwa Blacha do Państwa Adamczyk
 
15 I 2014 – Środa – od godz. 1500
– Dębina Zakrzowska – od Pana Władysława Przeklasy do Państwa Lis
– Dębina Zakrzowska – od Pana Andrzeja Jadacha prawą stroną drogi do Państwa Dominik
– Dębina Zakrzowska – od Państwa Kozłowskich lewą stroną w kierunku ul. Warszawskiej do Państwa Skowronów
15 I 2014 – Środa – od godz. 1530
– ul. Jagiellońska – domy w parku – rozpoczęcie w szkole, a zakończenie u Państwa Stach
 
16 I 2014 – Czwartek – od godz. 1430
–  Dębina Zakrzowska – od Pana Józefa Jadacha prawą stroną do Państwa Czeczugów i do Państwa Molczyków
– ul. Krakowska – od Państwa Sygnara do Państwa Suchan
– Rudka Góra – od Państwa Michałek do Państwa Golonków
– Dębina Zakrzowska – od Pani Zofii Suda prawą stroną w kierunku Wojnicza do Państwa Brożków
 
17 I 2014 – Piątek – od godz. 1500
– ul. Wąwóz Szwedzki do Państwa Rosiek
– ul. Reymonta – równoczesne rozpoczęcie z obu końców ulicy /dwóch księży)
17 I 2014 – Piątek – od godz. 1600
– ul. Jagiellońska – dokończenie – od Państwa Piaseckich wraz z ul. Plebańską
 
18 I 2014 – Sobota – od godz. 900
– Ratnawy – od Pana Kazimierza Sachy do Pani Danuty Sacha
Ratnawy – od Państwa Mleczków do Pani Zofii Opioła
– ul. Warszawska – rozpoczęcie równoczesne od Rynku od Państwa Michałek i Państwa Setlik /dwóch księży/
– Dębina Łętowska – od Państwa Zorek do Państwa Gołąb
 
19 I 2014 – Niedziela – od godz. 1430
– ul. Nadbrzeżna – jeden ksiądz rozpoczyna od Państwa Juzów, a drugi od Państwa Nitsch
19 I 2014 – Niedziela – od godz. 1600
– ul. Wolicka

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products