XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021 r.

 

  1. Rozpoczął się Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ponadto tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kościoła; jest to trzynasty dzień miesiąca, o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – Msza święta, zapraszamy,

– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Zachęcamy do udziału, zwłaszcza młodzież z klas ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania,

– we środę – wspomnienie NMP Bolesnej,

– we czwartek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. oraz Cypriana bp. i męcz.,

– w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i patrona młodzieży.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

  1. We wtorek po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich.
  2. Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz zaprasza na koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Koncert, poświęcony osobie św. Jana Pawła II, odbędzie się w kolegiacie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.
  3. Na prośbę organizatorów została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla uczestników Wojnickiego Festiwalu Smaków, który odbędzie się w najbliższy piątek – 17 września. GOK w Wojniczu prowadzi zapisy na zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne i muzyczne.
  4. Dyrekcja IV LO w Tarnowie Mościcach serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły na wspólne świętowanie Jubileuszu 75-lecia szkoły, który odbędzie się 2 X 2021. Zapisy poprzez stronę szkoły lub telefonicznie w sekretariacie.
  5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Zofii Opioła z ul. Braci Gładyszów, śp. Stanisław Jewuły z Zawady Lanckorońskiej i śp. Wacława Mytnika z ul Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products