XI Niedziela zwykła – 12 czerwca 2016 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomn. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dokt. Kościoła, we wtorek – wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męcz., we środę – wspomn. bł. Jolanty, zakonnicy; w piątek – wspomn. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 będzie Msza święta o szczęśliwe zbiory i zachowanie od nieszczęść z intencji mieszkańców Dębiny Zakrzowskiej.

2. We środę, 15 czerwca Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu organizuje Dzień Seniora. Rozpocznie się on od wspólnej Eucharystii w Kolegiacie o godz. 15.00. Następnie, uczestnicy zaproszeni są do budynku szkoły przy ul. Szkolnej 10 na dalszą część spotkania.

Natomiast we czwartek, 16 czerwca o godz. 9.00 w Kolegiacie będzie sprawowana Eucharystia dla całej społeczności Gimnazjum z okazji kolejnej rocznicy kanonizacji patronki szkoły – św. Kingi.

3. Wszystkich ludzi młodych – chętnych na wyjazd na ŚDM w Krakowie (26.07-2.08) oraz rodziny, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów, a także wolontariuszy Tygodnia Misyjnego, zapraszamy w przyszłą niedzielę (19.06) na Mszę Świętą o godz. 12.30 oraz na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii.

Młodzież chętną na wyjazd na Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu prosimy o kontakt z ks. Jakubem. Termin zapisu potrwa do niedzieli 19.06.

4. GOK zaprasza w niedzielę, 19 czerwca o godz. 17.00 w kinie Wawel na spotkanie z żołnierzem II wojny światowej, płk. dr. Jerzym Pertkiewiczem.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Roman Winkler z ul. Krótkiej, śp. Marcin Korzeniowski z Łukanowic i śp. Łukasz Wojnicki z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products