Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 VI 2022 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 16 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji tradycyjna, czyli z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów i niesienie ich w procesji, oraz przystrojenie domów na trasie. Zachęcamy wszystkich do udział w procesji. Zapraszamy dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, prosimy rodziców, aby towarzyszyli młodszym dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała. Spowiadamy podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
  2. Zachęcamy do udziału również w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane o godz. 17.45. W od piątku, w czasie oktawy Bożego Ciała Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana podczas procesji.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kościoła, w tym dniu nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00, pół godziny wcześniej dodatkowa Msza święta, we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz., w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zak. Wszystkim solenizantom składamy życzenia.
  4. W Uroczystość Bożego Ciała organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert ewangelizacyjny „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Zapisy przyjmowane są do środy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Wyjazd we czwartek z parkingu parafialnego o godz. 17.00. Koszt biletu 20 zł.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury pras katolickiej. Jest do naszej dyspozycji dodatkowa publikacja „Wielki Cud” dotycząca Eucharystii, w cenie 12 zł.
  6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki, którzy złożyli 1600 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych, które prowadzi w Republice Konga, pochodzący z naszej parafii ks. misjonarz Bogdan Piotrowski.
  7. We wtorek na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie przy grillu grupy dziecięce i młodzieżowe działające przy parafii, a więc, ministrantów, lektorów, DSM, KSM, Scholę i wolontariuszy Akcji Kilo.
  8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Sułka z Drwini. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products