VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 12 V 2013

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i tym samym czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

2. Dziękujemy za ofiary na remont Kolegiaty złożone w ostatnią niedzielę kwietnia. Złożyliście 11 058 zł oraz 24,5€. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – święto św. Macieja Apostoła,

– we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

4. W poniedziałek odbędą się egzaminy z wiedzy religijnej dla uczniów klas drugich gimnazjum. Klasy IIa i IIb przychodzą na godz. 16.30, zaś klasy IIc i IId – na godz. 18.00. Uczniom niech towarzyszą rodzice. Ze względu na egzamin, nabożeństwo majowe oraz Msza św. wieczorna w poniedziałek zamiast w Kolegiacie będą odprawione w kościele św. Leonarda.

5. We czwartek w Kaplicy Loretańskiej o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin z Gromady Więckowice i o pokój na świecie – za przyczyną Matki Bożej Loretańskiej.

6. Z inicjatywy katolików świeckich powstał obywatelski Projekt Ustawy, który ma zakazać zabijania dzieci nienarodzonych podejrzanych o choroby i chorych. Projekt ten potrzebuje wsparcia. W przyszłą niedzielę 19 maja będzie można złożyć podpis pod tym projektem. Wraz z podpisem konieczny jest numer PESEL.

7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Gościem spotkania będzie ks. dr Piotr Drewniak, który przybliży następujący temat: „Kult św. Stanisława Bpa i M. w diecezji tarnowskiej”.

8. W sobotę, 18 V organizowany jest wyjazd do Wał Rudy – miejsca narodzin i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Będzie tam odprawiona Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa Błogosławionej. Wyjazd godz. 14.00 z parkingu przy kościele, zapisy u p. Zofii Kurek.

9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Chuchrowski z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products