II Niedziela Wielkanocna – 12 kwietnia 2015 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

1. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie czuwanie modlitewne z okazji Święta Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału.

2. Niedziela Miłosierdzia Bożego to równocześnie Święto „Caritas”. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy te osoby w parafii, które bezinteresownie wkładają wiele wysiłku w organizowanie i niesienie pomocy biednym i potrzebującym. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w liturgii Kościoła.

3. We wtorek o godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem dla dzieci klas drugi i ich rodziców – w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W najbliższych dniach prowadzone będą prace przy pielęgnacji drzew oraz wycince niektórych z nich przy kościele św. Leonarda. W związku z tą sprawą została przygotowana ekspertyza dendrologiczna, a na jej podstawie została wydana decyzja Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytów w Krakowie, delegatura w Tarnowie. Drzewa chore czy zagrażające bezpieczeństwu zostaną – zgodnie z tą decyzją – usunięte. Pozostałe – będą poddane pracom pielęgnacyjnym. Po zakończeniu prac remontowych kościoła i ogrodzenia, zostaną posadzone nowe drzewa.

4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Gustaw Tendera z ul. Jagiellońskiej, śp. Maria Przeklasa z ul. Loretańskiej oraz śp. Ludwik Kwaśniak z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products