III Niedziela Adwentu – 11 XII 2022 r.

 

  1. Trwają rekolekcje adwentowe. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty już teraz, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Przypominamy, że można się spowiadać codziennie w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  2. Zachęcamy też do udziału w roratach: o godz. 6.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci. Apelujemy do rodziców, aby przychodzili z dziećmi na roraty.
  3. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. W piątek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus; będzie odprawiana po Mszy świętej o godz. 6.00. Dzisiaj Parafialna Schola Młodzieżowa zaprasza do naszego kościoła na godz. 19.00 na koncert adwentowy pt. „Z Maryją oczekujmy Zbawiciela”.
  4. We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., w tym dniu modlimy się również za ofiary stanu wojennego. We środę wspominamy św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. We wtorek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
  6. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 17 grudnia o godz. 15.00 do bazyliki katedralnej w Tarnowie. W programie m.in. Msza św. i adoracja.
  8. W sobotę w wybranych sklepach na terenie naszej parafii młodzież przeprowadzi akcję „Kilo”. Zebrane produkty żywnościowe będą przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Dyrdał z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products