XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2015 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem Jana Paweł II – Patron Rodziny. W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako niedziela misyjna. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misje.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

– we środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Zapraszamy ich zwłaszcza na Różaniec, który poprowadzi Akcja Katolicka.

– we czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dokt. Kościoła.

– w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

– w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Wszystkim nauczycielom, i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętych Patronów.

3. W piątek Zespół Szkól Licealnych i Technicznych w Wojniczu będzie obchodzić święto swojego patrona – św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 9.30 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Dziękujemy za ofiary. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli za III kwartał na prace remontowe 425 zł, a mieszkańcy ul. Zawale 280 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Są przygotowane do naszej dyspozycji kartki na wypominki listopadowe albo roczne, ułatwiające sporządzenie spisu tych, za których będziemy się modlić. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane przez cały listopad podczas Różańca, natomiast wypominki roczne – w niedziele całego roku o godz. 7.40 i o godz. 12.10.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyozdobiły kaplice na procesję różańcową w miniona niedzielę. Bóg zapłać.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Krzemiński z ul. Konopnickiej i śp. Janina Koścień, pochodzącą z Wojnicza, mieszkająca w Krakowie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products