XXIV Niedziela Zwykła – 11 IX 2022 r.

 

  1. Rozpoczął się Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ponadto tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kościoła; jest to trzynasty dzień miesiąca, o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – Msza święta, zapraszamy,

– we środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Zachęcamy do udziału; zapraszamy również młodzież z klas ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania,

– we czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej,

– w piątek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. oraz Cypriana bp. i męcz.,

– w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i patrona młodzieży.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

  1. We środę w kościele po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Rozpoczynamy nabór i formację aspirantów czyli kandydatów na ministrantów. Zachęcamy chłopców od czwartej klasy wzwyż do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie dla aspirantów we wtorek o godz. 16.00 w budynku katechetycznym. Natomiast zbiórka dla ministrantów – we wtorek o godz. 17.00, zaś dla lektorów – po wieczornej Mszy świętej. W piątek po wieczornej Eucharystii będzie próba chóru. Zapraszamy członków chóru oraz inne osoby ze zdolnościami wokalnymi, które by mogły zasilić nasz chór.
  3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu serdecznie zaprasza na XII Festyn Rodzinny, który będzie w przyszłą niedzielę. od godz.13.00 do 17.00.
  5. Dzisiaj śpiewy przed liturgią i podczas Mszy świętych wykonuje p. Irena Krill, artystka Wojewódzkiej Filharmonii w Tarnopolu na Ukrainie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products