XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa
ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 11 sierpnia 2013r.
 
1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym z racji uroczystej sumy odpustowej, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w  Krakowie i Tarnowie.
2. Składamy serdeczne podziękowanie ks. prałatowi Czesławowi Paszyńskiemu, proboszczowi w Borzęcinie za dzisiejszą posługę słowa w naszej parafii. Bóg zapłać.
3. We czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msza święta wieczorna we środę będzie jako Msza święta wigilijna z uroczystości Wniebowzięcia. We czwartek po Mszy świętej o godz. 9.30 będzie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych dla mieszkańców Łukanowic. We czwartek uroczystość odpustową przeżywa parafia Łętowice.
4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:
– we środę – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika
– w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
5. Przypominamy, że dziś  (tj. niedziela 11 sierpnia) o godz. 19.00 w Kolegiacie będzie spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej numer 5. Wcześniej o godz. 18.00 – Eucharystia w intencji pielgrzymów. Zapraszamy serdecznie.
5. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.
6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Baran z Tarnowa i śp. Tadeusz Michałek z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
7. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Kto jest w stanie łaski uświęcającej i przystąpił do Komunii Świętej powinien również wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”, a w intencjach Ojca świętego: „Pod Twoją obronę”.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products