XV Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz., we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji, we czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła, w piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. We wtorek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Pół godziny wcześniej – Eucharystia. Zapraszamy do udziału.
  3. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. W klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Krzyskiej w Tarnowie trwa nowenna szkaplerzna pod hasłem: „Szkaplerz ma wielką moc, gdyż jest znakiem samej Maryi”. W czasie nowenny jak i w dzień odpustu – 16 lipca, nabożeństwa są odprawiane o godz. 18.00. Siostry Karmelitanki zapraszają.
  5. Informacja dla zainteresowanych Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę: Przewodnik Grupy 5. – św. Floriana, ks. Grzegorz Sroka informuje: w tym roku po raz drugi wyruszamy na szlak PPT w formie sztafetowej, nasza grupa będzie pielgrzymować czwartego dnia czyli 20 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą odbywać się telefonicznie w dniach od 12 – 16 lipca w godzinach od 8.00 do 10.00 pod numerem telefonu 517 212 559, koszt pielgrzymki: 60 zł – dorośli i 35 zł – dzieci, plus koszty przejazdu autokarami w dniach: 20 sierpnia do Racławic i 25 sierpnia na Jasną Górę. Korzystając z zeszłorocznego doświadczenia, również w tym roku będziemy się spotykać we wszystkie dni pielgrzymki na wieczornej Eucharystii oraz Apelu. Miejsca, w których będą spotkania, zostaną podane w późniejszym terminie; w czasie spotkań będzie działał sekretariat grupy. Bieżące informacje można znaleźć na stronie grupy świętego Floriana na Facebooku.
  6. W przyszłą niedzielę do południa na parkingu przy kościele będzie kiermasz charytatywny na rzecz p. Stanisława Malca z Łoponia, który uległ wypadkowi za granicą i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Organizatorzy zachęcają do udziału.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Lucyna Rojek z Więckowic, śp. Wojciech Kozioł z ul. Długiej, śp. Janina Nowak z ul. Zawale i śp. Wiesław Kulpa z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products