X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej Mszy świętej i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy za wszelkie przygotowania i udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie za przygotowanie ołtarzy: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojnicza oraz sołtysom z naszej parafii. Dziękujemy P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi i P. Cezaremu Chmielowi za wszelkie prace i przygotowania. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękujemy również Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, chórowi parafialnemu, GOK-owi w Wojniczu, pocztom sztandarowym, dzieciom z klas trzecich, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli baldachim, feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziców z dziećmi.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Ponadto w poniedziałek – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy męcz., we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kościoła, we środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. We wtorek nabożeństwo fatimskie będzie połączone z Mszą świętą. O godz. 17.30 odmówimy różaniec w kościele, następnie o godz. 18.00 będzie Msza święta, po której nastąpi procesja eucharystyczna.
  5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na UPJPII w Krakowie i Tarnowie. W najbliższą niedzielę kazania będzie głosił nasz rodak, ks. prałat Bogdan Piotrowski, misjonarz w Republice Konga. Ofiary na tacę będą przeznaczone na wsparcie dzieł, które prowadzi ks. Bogdan.
  6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Kura z ul. Kąpielowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products