Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 VI 2017 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

  We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji tradycyjna, czyli z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz przystrojenie domów na trasie procesji. Zachęcamy, aby wszyscy Parafianie wzięli udział w procesji. Prosimy rodziców, aby towarzyszyli dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

  Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

  Zachęcamy również do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała. Dodatkowo będziemy spowiadać we środę od godz. 17.00 do 18.00.

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy, męczenników, we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościała, we środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz., w sobotę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie, we wtorek 13 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na procesję fatimską i Różaniec. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Jeśli nie będzie padać, nabożeństwo odbędzie się na dziedzińcu kościoła.
  3. Dziękujemy za złożone ofiary: mieszkańcy ul. Krakowskiej i Wolickiej złożyli 2290 zł na prace remontowe i 290 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Zakrzowa odpowiednio 2060 zł i 500 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki 1300 zł i 520 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misyjne. Kazania w naszym kościele będzie głosił nasz rodak pracujący w Kongo – ks. prałat Bogdan Piotrowski.
  4. W poniedziałek i we wtorek odbędą się egzaminy z wiedzy religijnej przed bierzmowaniem dla klas drugich gimnazjalnych. Egzamin odbędzie się o godz. 16.00 w budynku Publicznego Gimnazjum. W poniedziałek – dla klas 2A i 2B, a we wtorek dla klas 2C i 2D. Obecność rodzica każdego z uczniów podczas egzaminu jest obowiązkowa.

  Natomiast uczniów I klas gimnazjum zapraszamy w poniedziałek na wieczorną Mszę św. i krótkie spotkanie. Niech uczniom również towarzyszy jeden z rodziców.

  1. We czwartek w Rzeszowie będzie miał miejsce tradycyjny koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. Koszt biletu – 20 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza. Wyjazd z parkingu parafialnego w czwartek o 17.00.
  2. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefana Lisa z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products