IV Niedziela Wielkanocna – 11 maja 2014 r.

 

1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele, którym rozpoczynamy tydzień modlitw w tej intencji. Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Krzywej, którzy złożyli 440 zł na prace remontowe. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– we środę – święto św. Maciej apostoła

– w piątek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

3. W sobotę (17 V) na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów z naszego dekanatu, którzy przygotowywali się do posługi przez kurs lektorski.

4. We wtorek o godz. 18.30 będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Temat wykładu: „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę tj. 18 maja zespół muzyczny Raban Jahwe, który tworzy młodzież z naszego gimnazjum w Wojniczu, poprowadzi śpiew podczas Mszy Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Po każdej Eucharystii członkowie zespołu będą zbierali przy wyjściu z kościoła dobrowolne ofiary – przeznaczone na uzupełnienie brakującego sprzętu muzycznego.

6. Również w przyszłą niedzielę (18 V) w remizie OSP Więckowice od godz. 8.00 do 12.00 odbędzie się Akcja Poboru Krwi.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Herjan z ul. Ogrodowej, śp. Władysława Bieniaś z Łukanowic, śp. Katarzyna Gacek z Podlesia i śp. Władysław Bąk z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products