II Niedziela Wielkanocna – 11 kwietnia 2021 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy osoby, które angażują się w organizowanie i niesienie pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O godz. 15.00 w Kolegiacie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Dziś są zbierane ofiary do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

  1. Trwa w naszej diecezji peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Solidarności Robotników, relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz repliki krzyża nowohuckiego. Celem tych wydarzeń jest wspólna oraz indywidualna modlitwa zawierzenia Bogu siebie i zakładów pracy za wstawiennictwem Matki Bożej i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, oraz uwrażliwienie ludzi pracujących, że są za siebie wzajemni odpowiedzialni. Aktualnie peregrynacja odbywa się w naszm dekanacie. W poniedziałek obraz oraz relikwie przybędą do naszej parafii. O godz. 17.45 powitamy Obraz Matki Bożej, o godz. 18.00 będzie Eucharystia z homilią, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. We wtorek o godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Akt zawierzenia Matce Bożej wszystkich ludzi pracy. Następnie Obraz zostanie przewieziony do parafii Mikołajowice. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Zapraszamy rzemieślników, rolników, osoby pracujące w różnych firmach, nauczycieli, służbę zdrowia, słowem – wszystkich pracujących. Czas pomiędzy nabożeństwami zarówno w poniedziałek jak i we wtorek wykorzystajmy na osobistą modlitwę w kościele. Ze względu na peregrynację w poniedziałek i we wtorek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  2. Prosimy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, aby do końca tego tygodnia przesłali swoje wnioski i uwagi do Pani Sekretarz.
  3. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności śp. Zofia Witek z Rudki Góra i śp. Gertruda Mizera z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products