VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 16.00 podczas Mszy świętej będziemy udzielać chorym sakramentu namaszczenia chorych.
  2. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo  40 – godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Dzisiaj adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 16.00, a o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Starajmy się w miarę możliwości przychodzić wg następującego porządku: w poniedziałek od godz. 9.00 – mieszkańcy Ispu, od godz. 11.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona południowa), od godz. 13.00 – mieszkańcy Wojnicza (strona północna), od godz. 15.00 – mieszkańcy Łukanowic, od godz. 17.00 – członkowie Róż Żywego Różańca, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

We wtorek od godz. 9.00 – mieszkańcy Dębiny Łętowskiej, Łoponia i Podlesia, od godz. 11.00 – mieszkańcy Więckowic, od godz. 13.00 – mieszkańcy Rudki oraz Ratnaw, od godz. 15.00 – mieszkańcy Zakrzowa i Dębiny Zakrzowskiej, od godz. 17.00 – Grupa O. Pio, Apostolat Margaretka, członkowie Caritas i Akcja Katolicka, o godz. 17.30 będą Nieszpory eucharystyczne i zakończenie adoracji.

Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w duchu wynagrodzenia za grzechy.

  1. W najbliższą środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem jako znak gotowości podjęcia pokuty. W środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Przypominamy, że abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli tylko trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których tylko jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Zachęcamy rodziców, aby dzieci nie związane jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, wprowadzali stopniowo w autentycznego ducha pokuty. Przypominamy jednocześnie, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od zabaw.

Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne, Środą popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i okres Komunii świętej wielkanocnej. Pierwsze dni Wielkiego Postu to kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  1. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, po której będzie Msza św.; droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym w Kolegiacie o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  2. We czwartek o godz. 18.00 będzie nabożeństwo dla grupy Ojca Pio.
  3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Warszawskiej oraz Osiedla Zakrzów, którzy złożyli 1110 zł na prace remontowe oraz 940 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Informujemy, że kurs przedmałżeński w tym roku będzie miał podobną formułę jak rok temu. Przeprowadzą go osoby związane z Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Kurs odbędzie się w ciągu jednego weekendu, mianowicie od 16-18 marca br. Jest to oferta skierowana do par, które w bliższej czy dalszej perspektywie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapisy w kancelarii parafialnej, ilość miejsc ograniczona.
  5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Kazimiera Rogozińska z Łoponia. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products