II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 

 1. Zachęcamy do udziału w Roratach – w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 dla starszych oraz o godz. 18.00 dla dzieci.
 2. W tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., w tym dniu modlimy się za ofiary stanu wojennego; we czwartek – wspomn. św. Jana do Krzyża, prezb. i dokt. Kościoła. We sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie odprawiana po Roratach o godz. 6.30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą trzy dni. Rekolekcje będzie głosił ks. prałat Zbigniew Guzy – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Natomiast spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę – 23 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe za IV kwartał oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Mieszkańcy ul. Konopnickiej złożyli odpowiednio – 1520 zł oraz 150 zł, Zakrzowa – 2080 zł i 80 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 5. W poniedziałek o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za zdrowie i szczęśliwie przeżyty rok, z prośbą o dalsza opiekę z intencji ofiarodawców.
 6. W sobotę – 16 grudnia o godz. 13.30 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla małżeństw niesakramentalnych. Spotkanie poprowadzi ks. dr Dariusz Brzegowy – sędzia Sądu Biskupiego w Tarnowie. W programie: Konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta, Agapa.
 7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Ofiara wynosi 5 zł.
 8. W sobotę o godz. 9.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w akcji kolędników misyjnych. Również w sobotę – 16 grudnia młodzież przeprowadzi „Akcję Kilo”. Produkty zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.
 9. We środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 10. Przypominamy, że dziś o godz. 17.00 w kościele będzie koncert adwentowy zatytułowany Marana Tha! Przyjdź Panie Jezu! Wystąpią Orkiestra i Chór Szkoły Muzycznej w Milówce. Zapraszamy.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Wiśniowski z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products