XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2013 r.

 

1. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w tym dniu o naszych braciach i siostrach prześladowanych z powodu wyznawanej wiary.

Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.

2. Jutro przypada 95 Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 będzie Msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału i do modlitwy za naszą Ojczyznę.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa.

– we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

– we środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.

4. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci klas drugich i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

We czwartek odbędą się spotkania w grupach dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. O godz. 16.30 – grupa V, i o godz. 17.30 – grupa VI.

5. Akcja Katolicka w naszej parafii zaprasza na wykład nt. Wpływ artystów polskich na odzyskanie niepodległości w 1918 r. Wykład wygłosi ks. dr Piotr Drewniak we środę o godz. 18.40. Zapraszamy.

6. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej informuje, że podczas kwesty na cmentarzu zebrano 9427 zł oraz składa podziękowanie za te datki przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.

7. Akcja Poboru Krwi z przeznaczeniem na operację Ratownika Tarnowskiego WOPR odbędzie się w remizie OSP Łukanowice w dniu 17 XI (niedziela) od godz. 8.00 do 12.00.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Anna Kozak z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products