XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2023 r.

 

  1. Rozpoczął się Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ponadto tym tygodniu w liturgii:

– we środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kościoła; jest to trzynasty dzień miesiąca, o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – Msza święta, zapraszamy;

– we czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Zachęcamy do udziału; zapraszamy również młodzież z klas ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania,

– w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej,

– w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza, pap. oraz Cypriana bp. i męcz.,

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

  1. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy wszystkich członków o przybycie. Już w tym tygodniu członkowie Rady rozpoczną odwiedzać nasze domy, aby przekazać zaproszenia do udziału w misjach świętych, które rozpoczną się w sobotę 23 września.
  2. Informacje o spotkaniach grup: we środę o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów, po Mszy świętej wieczornej dla lektorów, w sobotę o godz. 10.00 dla aspirantów czyli kandydatów na ministrantów. Przypominamy też, że ruszyły spotkania grupy DSM; zapraszamy do udziału dziewczynki od 3-ciej klasy SP wzwyż w sobotę o godz. 9.00 do salki DSM w Domu katechetycznym. Zapraszamy także na spotkania KSM młodzież od 8-ej klasy szkoły podstawowej. Spotkania w każdy piątek, zaczynamy od Mszy Świętej wieczornej a następnie zapraszamy do sali w budynku za plebanią. W sobotę o godz. 18.00 będzie również spotkanie popielgrzymkowe Grupy 5. św. Floriana.
  3. Orkiestra Dęta Miasta Wojnicza zaprasza dziś (10 IX) na koncert koło kina Wawel. Koncert będzie o godz. 15.30.
  4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiesław Armatys z ul. Kąpielowej i śp. Bogdan Misiak z Łukanowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products