XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017r.

 

  1. Przeżywamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. W tych dniach będziemy się modlić za dzieci, młodzież oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  2. Od 8-15 września w Bazylice Katedralnej w Tarnowie trwa Tydzień Maryjny. Na środę – 13 września do Katedry zaproszone są parafie naszego dekanatu. O godz. 18.00 będzie Eucharystia a następnie procesja maryjna z kopią słynącej łaskami Piety. Zachęcamy do udziału.

We środę będzie również w naszej świątyni nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa. Zapraszamy na godz. 20.00.

  1. We czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kolegiaty. Za pobożny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału. Będzie to zarazem spotkanie w ramach formacji do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych, siódmych oraz klas II i III gimnazjum. Obecność uczniów obowiązkowa.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kościoła, w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym roku upływa pięcioletnia kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory nowych Rad Duszpasterskich w całej diecezji na dzień 15 października br. W związku z tym do 7 października trwa proces zgłaszania kandydatów. Zgodnie z Regulaminem „kandydatami na członków do Rad Duszpasterskich mogą być pełnoletni (tzn. liczący przynajmniej 18 lat) katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką”. Kandydatów prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W piątek o godz. 18.30 obędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

  1. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. zapraszamy członków i sympatyków.
  2. Spotkanie organizacyjne Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 8.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy dziewczęta, które należą do tego grona jak i te, które chciałby się zapisać. Kandydatkami mogą być dziewczęta od 4 klasy wzwyż.
  3. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli 970 zł na prace remontowe oraz 40 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Róży Paluchowskiej z Nowego Sącza i śp. Kazimierza Kurka z ul. Krakowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products