XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 10 sierpnia 2014r.

 

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Pasterz Diecezji, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. Jego obecność związana jest z nadaniem naszemu kościołowi tytułu Kolegiaty oraz z erygowaniem Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym z racji uroczystej sumy odpustowej, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30

Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msza święta wieczorna we czwartek będzie jako Msza święta wigilijna z uroczystości Wniebowzięcia. W piątek po Mszy świętej o godz. 9.30 będzie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Zioła będziemy również święcić po każdej Mszy Świętej. Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych z intencji mieszkańców Łukanowic.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

– we czwartek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika

Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.

4. Przypominamy, że dziś  (tj. niedziela 10 sierpnia) o godz. 19.00 w Kolegiacie będzie spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej numer 5 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Odbiór bagaży dla pielgrzymów z Wojnicza będzie miał miejsce 16 sierpnia, w sobotę o godz. 17.30. W tym samym dniu zapraszamy wszystkich udających się na Jasną Górę oraz pielgrzymów duchowych –  do Kolegiaty na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której zostanie udzielone pielgrzymom specjalne błogosławieństwo.

5. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Kto jest w stanie łaski uświęcającej i przystąpił do Komunii Świętej powinien również wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”, a w intencjach Ojca świętego: „Pod Twoją obronę”.

6. Na stolikach pod chórem jest do naszej dyspozycji książeczka wydana w związku z ustanowieniem Kapituły Kolegiackiej w Wojniczu. Prosimy o zainteresowanie się nią i zabranie do domów.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Władysław Łabuz z ul. Nadbrzeżnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products