VI Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2015 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i we Mszy Świętej wieczornej.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. W związku z rocznicą dzieci będą miały spotkanie w kościele w poniedziałek o godz. 19.00, natomiast w piątek o godz. 16.00 będzie dla nich spowiedź.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek z przeznaczeniem na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu. Dziękujemy równeiż mieszkańcom Ispu, którzy złożyli 1020 zł na prace remontowe za II kwartał. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje. Intencje Mszy świętych zbiorowych: w poniedziałek o godz. 8.00 – o urodzaje i zachowanie ich od nieszczęść – z intencji mieszkańców Łukanowic, w poniedziałek w kaplicy loretańskiej o godz. 18.00 – z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla rodzin z Więckowic, za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej, w poniedziałek o godz. 6.00 – o zdrowie i błog. Boże dla rodzin z ul. Długiej, we środę o godz. 18.00 w kaplicy loretańskiej – o zachowanie urodzajów od nieszczęść, pokój i błog. Boże dla modlących się w kaplicy i duszpasterzy, w przyszłą niedzielę godz. 8.00 – o szczęśliwe urodzaje i zachowanie plonów od nieszczęść – intencja od mieszkańców Zakrzowa.

– we czwartek przypada święto św. Macieja Apostoła, w piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Egzaminy z wiedzy religijnej dla uczniów klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się według następującego porządku:

-w poniedziałek, 11 maja o godz. 15.00: klasy 2a i 2b

-we wtorek, 12 maja godz. 15.00: klasy 2c i 2d

Spotkanie będzie w kościele. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica każdego dziecka.

5. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Tarnowie informuje, że prowadzona jest rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 do pierwszej klasy Gimnazjum Katolickiego. Szkoła funkcjonuje od września 2014r, stawia na bezpieczeństwo i wysoki poziom merytoryczny w mało licznych klasach, opiera się na chrześcijańskim systemie wartości, równa do najlepszych szkół w Polsce, w rankingu ,,Lepsza szkoła" już pokonuje z języka polskiego i matematyki województwo i kraj, codziennie uczy w poszerzonym zakresie języków obcych. Jednocześnie istnieje możliwość zapisów do pierwszej, czwartej i piątej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Więcej informacji na stronie www.zsk-tarnow.edu.pl oraz bezpośrednio w sekretariacie szkoły przy ul. Warzywnej 3.

6. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej oraz Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu serdecznie zapraszają 16 maja br. w godz. od 18 do 22 do Izby Regionalnej na Wojnicką Noc Muzeów połączoną z kwestą na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla dzieci. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products