Niedziela Palmowa – 10 IV 2022 r.

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie uroczysta procesja z palmami. Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.
  2. We wtorek będzie dzień spowiedzi w naszej parafii. Kapłani będą spowiadać przed południem od godz. 8.30 do 10.00 oraz od godz. 10.30 do godz. 12.00. Natomiast po południu spowiedź będzie od godz. 15.30 do 17.00 oraz od godz. 17.30 do 19.00. Prosimy, aby wykorzystać obecność większej liczby kapłanów we wtorek i nie odkładać spowiedzi na późniejsze dni.
  3. Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego będzie następujący:

Wielki Czwartek. Rano nie będzie Eucharystii. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka oraz Róże Różańcowe.

Wielki Piątek. Adorację Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Dzieci naszej parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem o godz. 10.00. Niech dzieci przyniosą skarbonki, do których w Wielkim Poście składały jałmużnę na pomoc swoim rówieśnikom i osobom starszym. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie również o godz. 15.00.

Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgii Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do północy. Tradycyjnie zaraz po liturgii odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Będzie to również czas przeznaczony do prywatnej adoracji krzyża. O godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież. Pamiętajmy o przyozdobieniu na Wielki Piątek krzyży przydrożnych. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Zgodnie z przepisami Kościoła, w Wielki Piątek Komunia Święta będzie rozdawana tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Zachęcamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Triduum w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek rozpoczyna się też nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie w Wielki Piątek po Drodze krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę o godz. 15.00, natomiast od Wielkiej Niedzieli do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – nowenna będzie o godz. 18.00 – przed wieczorną Mszą świętą.

Wielka Sobota. Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 6.00 rano.

Pokarmy będą święcone w Kolegiacie od godz. 9.30 do 12.00, co pół godziny. Od godz. 9.30 poświęcenie pokarmów również w innych miejscowościach: jeden kapłan uda się do Ispu, Łukanowic i Zakrzowa, drugi ksiądz – na Dębinę Łętowską, Zakrzowską i na Podlesie, a trzeci – do Więckowic, Rudki i Ratnaw pod kapliczkę. Prosimy o zorganizowanie dojazdu. Zachowując tradycję, powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, aż do Rezurekcji.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 20.00 od obrzędu światła. Następnie będzie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, zakończona Procesją Rezurekcyjną. Na Wigilię paschalną przynieśmy świece, które będą potrzebne także w czasie procesji.

  1. W Wielkim Tygodniu w naszym kościele będzie celebrowana Liturgia Godzin tzw. Ciemna Jutrznia. Modlitwa będzie w Wielką Środę o godz. 17.30, oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.30.
  2. Od przyszłej niedzieli, czyli od Wielkanocy w kościele św. Leonarda będą odprawiane nabożeństwa wg następującego porządku: w niedziele i święta o godz. 16.00, w pozostałe dni tygodnia oprócz piątku o godz. 8.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta w piątki o godz. 15.00 zawsze są odprawiane w Kolegiacie.
  3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Reymonta, którzy złożyli 370 zł na kwiaty do Bożego Grobu i zamówili jedną intencję mszalną. Dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.
  4. Z funduszu parafialnej Caritas zakupiono towary spożywcze i przygotowano paczki świąteczne dla 118 rodzin. Dziękujemy wolontariuszom za przeprowadzenie „Akcji Kilo” oraz osobom, które ofiarowały produkty. Dziękujemy również firmom Florpak, Planta, Dla Domu i Ogrodu oraz p. Stanisławowi Szczęsnemu za wsparcie tej akcji. Dziękujemy osobom z Caritas za przygotowanie i rozdzielenie paczek. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dziś do naszej dyspozycji również czasopismo „Miłujcie się”.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Janiny Wróblewskiej z Łoponia i śp. Adama Kulinowskiego z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products