III Niedziela Wielkanocy – 10 kwietnia 2016 r.

 

1. Przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma zwrócić naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy mieszkańcom ul. Zawale, którzy złożyli 300 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

2. W naszej parafii organizujemy tzw. Diakonię Muzyczną. Celem grupy będzie ubogacenie liturgii Tygodnia Misyjnego podczas ŚDM. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 16 kwietnia w godzinach od 12 do 16 w salce młodzieżowej KSM. Zapraszamy wszystkich młodych, uzdolnionych muzycznie – śpiewających i grających. Szczegóły na plakatach.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji mieszkańców Zakrzowa, natomiast o godz. 11.00 – w intencji uczniów klas trzecich gimnazjum – o światło Ducha Świętego dla nich podczas egzaminów.

4. W najbliższą niedzielę (17 IV) przed kościołem, w ramach akcji Pola Nadziei, młodzież gimnazjalna przeprowadzi kwestę na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Akcja jest objęta patronatem honorowym kard. Franciszka Macharskiego. W związku z tą akcją, w tym samym dniu Publiczne Gimnazjum oraz parafialny zespół muzyczny Raban Jahwe zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się w kinie Wawel o godz. 17.00.

Również w przyszłą niedzielę w kinie Wawel o godz. 19.00 będzie miał miejsce spektakl charytatywny pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Grupy Teatralnej Fantastycznie. Wolne datki z tej akcji zostaną przeznaczone na leczenie trzymiesięcznego Adasia Skrzypka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

5. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Nosek z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products