IV Niedziela zwykła – 1 lutego 2015r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycjne. Złożyliście 10 344 zł oraz 2 €. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj (niedziela) rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.

3. W poniedziałek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.

4. Ponadto w tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych będzie błogosławieństwo gardła,

– we czwartek– wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w piątek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej i potrwa do godz. 20.30, oraz w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

6. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

7. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Pierwsza Komunia Święta w 2016 r. będzie w niedzielę – 1 maja.

8. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta z drugą częścią filmu o św. Teresie od Jezusa.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products