I Niedziela Adwentu – 1 XII 2013 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 rano.

Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami. Z myślą o nich będą kazania na Roratach. Po Roratach panie z Caritas zapraszają dzieci na herbatę do domu parafialnego. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od dzisiejszej niedzieli przez miesiące zimowe w Kolegiacie będą odprawiane wszystkie nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.

Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu – 15 grudnia.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe złożone w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 10 702 zł, i 5€. Dziękujemy też za ofiary za IV kwartał. Mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli 1385 zł, Dębiny Zakrzowskiej – 1330 zł, Zakrzowa – 1815 zł i dodatkowo 75 zł na utrzymanie czystości kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w następującym porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, we środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w piątek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dniu imienin.

5. Najbliższa niedziela jest dniem modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym będzie zbiórka do puszek, którą przekażemy na Fundusz Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

6. Jak co roku, w naszej parafii organizujemy grupy kolędników misyjnych. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci do zaangażowania się w to piękne dzieło pomocy swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Dzieci chętne do udziału w tej akcji niechaj zgłaszają się do swoich katechetów.

7. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiary w wysokości 5 zł. są przeznaczone na pomoc dzieciom. W sklepie p. Kupczyk oraz w Delikatesach Centrum są wystawione kosze na produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone osobom potrzebującym na Święta. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

8. Z okazji Dnia Osoby Niepełnosprawnej i Wolontariusza Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu zaprasza na Koncert pod parasolem „na dwa świerszcze”, który odbędzie się 3 XII br. o godz. 18.00 w kinie.

9. Program wizyty z opłatkami:

P. Organista:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice

Wtorek, godz. 12.00 – dalsza część Łukanowic, ul. Słoneczna

Środa, godz. 12.00 – ul. Jagiellońska, ul. Plebańska, ul. Zamoście

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, Rynek, ul. Nadbrzeżna,

Piątek, godz. 12.00 – ul. Konopnickiej, ul. Rejmonta

P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 12.00 – ul. Warszawska

Wtorek, godz. 12.00 – ul. Nowa, ul. Krótka

Środa, godz. 12.00 – ul. Goszczyńskiego, ul. Leśna

Czwartek, godz. 12.00 – ul. Tarnowska, ul. Krakowska – prawa strona, Rynek

Piątek, godz. 12.00 – ul. Zawale, ul. św. Leonarda

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products