Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2021

 

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Wszystkich Świętych porządek nabożeństw jest następujący: Msze św. przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu. W kaplicy będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem, a następnie procesja, w czasie której będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00.
  2. Przez cały listopad o 17.30 w kolegiacie – wypominki i Różaniec za zmarłych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W związku z tym adoracja eucharystyczna w dni powszednie w listopadzie będzie od godz. 17.00 do 17.30.
  3. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust to darowanie przed Bogiem kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto wymagane jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Jeśli brakuje tej dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Stolica Apostolska postanowiła, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odpust zupełny związany z nawiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych można zyskiwać przez osiem dni listopada dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych.

Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada.

Osoby starsze lub chore mogą zyskać odpust modląc się w domu za zmarłych i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products