Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2018

 

  1. Dzisiaj porządek nabożeństw będzie następujący: Msze św. przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, ani o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzu. W kaplicy będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem a następnie procesja po cmentarzu, w czasie której będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00.
  2. W piątek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą w Kolegiacie o 6.00, 6.30, 8.00 i 18.00, oraz w kaplicy cmentarnej o 9.00 i 15.00.
  3. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust to darowanie wobec Boga kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto wymagane jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Jeśli brakuje tej dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Wypada, aby Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego miały miejsce w tym dniu, w którym wykonuje się dzieło obdarzone odpustem.

Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać kilka odpustów zupełnych. Natomiast po jednej Komunii eucharystycznej i po jednej modlitwie w intencjach Ojca Świętego zyskuje się tylko jeden odpust zupełny.

Wierni, którzy wypełnią powyższe warunki zwykłe i nabożnie odwiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych zyskają odpust. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku cząstkowy. Odpust można zyskać również w dniu zadusznym poprzez nawiedzenie kościoła czy kaplicy celem przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

  1. Zachęcamy też do wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Od 2 listopada codziennie o 17.30 w Kolegiacie wypominki i Różaniec za zmarłych.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products