Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2016

 

1. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust to darowanie wobec Boga kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto wymagane jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Jeśli brakuje tej dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Wypada, aby Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego miały miejsce w tym dniu, w którym wykonuje się dzieło obdarzone odpustem.

Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać kilka odpustów zupełnych. Natomiast po jednej Komunii eucharystycznej i po jednej modlitwie w intencjach Ojca Świętego zyskuje się tylko jeden odpust zupełny.

Wierni, którzy wypełnią powyższe warunki zwykłe i nabożnie odwiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych zyskają odpust. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku cząstkowy. Odpust można zyskać również w dniu zadusznym poprzez nawiedzenie kościoła czy kaplicy celem przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

2. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Od 2 listopada codziennie o 17.30 w Kolegiacie wypominki i Różaniec za zmarłych.

3. W niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Leonarda. W tym dniu w kościółku o godz. 16.00 będzie Msza święta o św. Leonardzie pustelniku.

4. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w IV Rowerowym Rajdzie Niepodległości Wojnicz-Łowczówek w dniu 5 listopada. Zbiórka na Plantach o godz. 8.30. Aby wziąć udział w uroczystościach, do Łowczówka można udać się również innym własnym środkiem transportu. Szczegóły na plakatach.

5. W niedzielę (6 listopada) młodzież będzie przy kościele rozprowadzać flagi narodowe do przystrojenia domów na dzień 11 listopada. Zachęcamy do nabywania.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products