Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 XI 2015 r.

 

1. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych porządek nabożeństw jest następujący: Msze św. przed południem będą o godz.: 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30, oraz o godz. 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu po procesji. Po południu o godz. 14.00 na cmentarzu będą Nieszpory za zmarłych z kazaniem a następnie procesja, w czasie której będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00.

2. W poniedziałek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze św. będą w Kolegiacie o 6.00, 6.30, 7.00 i 18.00, w kościele św. Leonarda o 8.00, a w kaplicy cmentarnej o 9.00 i 15.00.

Przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Wypominki będą również w każdą niedzielę o godz. 7.40 i 12.10. Za wszystkich wypominanych zostaną także odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada.

3. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Do uzyskania odpustu zupełnego wymaga się wykonania dzieła obdarzonego odpustem, oraz wypełnienia trzech następujących warunków: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i  modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto wymagane jest wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Jeśli brakuje tej dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Wierni, którzy wypełnią powyższe warunki zwykłe i nabożnie odwiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych zyskają odpust. Odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny, a w pozostałe dni roku cząstkowy. Odpust można zyskać również w Dniu Zadusznym poprzez nawiedzenie kościoła czy kaplicy celem przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4. We środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, a w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Leonarda, patrona naszego zabytkowego kościółka przy ul. Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 w pierwszą sobotę będzie w Kolegiacie a nie w kościółku św. Leonarda. Godzinę wcześniej będzie wspólna modlitwa. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty w piątek i w sobotę od godz. 8.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Syrii.

7. Msza święta za wszystkich zmarłych z miejscowości Więckowice będzie we wtorek o godz. 18.00, natomiast za wszystkich zmarłych z Łukanowic oraz za duszami w czyśćcu cierpiącymi będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

8. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10 886 zł i 20 €. Dziękujemy również P. Jadwidze i Mariuszowi Bryl, którzy ofiarowali chryzantemy do kościoła. Bóg zapłać.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products