XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Zachęcamy do udziału. Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane w październiku codziennie o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, we środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00 do 20.30. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Spowiedź w piątek będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. Ponieważ w czasie Misji parafialnych odwiedziliśmy chorych z posługą duszpasterską, w sobotę nie będzie wizyty.
  4. W sobotę o godz. 19.00 będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich.
  5. Od środy na stronie internetowej naszej parafii będą dostępne nagrania nauk wygłoszonych podczas Misji przez bpa Artura Ważnego. Wracajmy do tych treści, korzystajmy z nich, nich kształtują nasze życie.
  6. W przyszła sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do sanktuarium MB Bolesnej w Czarnym Potoku. Wyjazd autokarowy organizuje dekanalny duszpasterz nauczycieli ks. Jakub Rozum z Olszyn. Zapisy (tel. 608438960) do wtorku
  7. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 15 579zł, 60$ i 45€. Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę w Kolegiacie o godz. 18.30 będzie koncert „Znak Pokoju”, który chce być hołdem wobec tych którzy pozostali nieugięci i złożyli życie za wolność i za wiarę. Wpisuje się on w dzisiejszy czas przemian, ale równocześnie jest chwilą zadumy i refleksji nad Polską i Polakami oraz całym światem. Projekt łączy poetyckie słowo z muzyką. Andrzej Grabowski będzie recytował teksty, których autorami są m.in. Jan Paweł II, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz i ks. J. Twardowski. Autorem muzyki jest Cezary Chmiel.
  9. Przez cały październik trwać będzie akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Przedmioty te będzie można składać w specjalnym pojemniku w kruchcie kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest do naszej dyspozycji również przygotowana przez redakcję Gościa Niedzielnego publikacja poświęcona Matce Bożej. Cena jednego egzemplarza – 14 zł.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products