XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Zachęcamy do udziału. Zachęcamy również do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie wieczorna Msza święta.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, we środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 rozpocznie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

  1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich, a szczególnie młodzież naszej parafii na czuwanie modlitewne „Moc Modlitwy”, które odbędzie się w piątek 6 października o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Spotkanie rozpocznie się od konferencji na temat modlitwy, którą wygłosi ks. Łukasz Plata, a następnie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadzić będzie młodzież, a także zespół parafialny. Takie czuwania będą odbywały się w każdy pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie aborcji chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer Pesel.
  3. Przypominamy, że w sobotę upływa termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  4. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 10 204 zł, 50€, 10$, 50 koron szwedz. i 1£. Dziękujemy również za ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Więckowic złożyli 3930 zł na prace remontowe i 680 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Loretańskiej i Zamościa odpowiednio 950 zł i 80 zł, ul. Słonecznej – 960. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  5. Ks. Rafał Leszczyński zaprasza w przyszłą niedzielę do Krakowa na Piknik misyjny i 150-lecie Kombonianów. Więcej informacji na plakacie.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Mariana Krzos z Zakrzowa i śp. Józefy Górka z Bytomia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products