XXII  Niedziela zwykła – 1 IX 2013 r.

         

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11.153 zł; 10$ i 19€. Bóg zapłać.

2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w kościele św. Leonarda jest odprawiana Msza św. w niedziele o godz. 16.00.
3. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku będą wg następującym porządku:
– dla Gimnazjum Publicznego w Wojniczu – o godz. 7.30
– dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych – o godz. 8.30
– dla Szkoły Podstawowej – o godz. 9.30.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza  sobota września. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00.
Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.
W sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
5. We wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a w przyszłą niedzielę 8 września – Uroczystość Narodzenia NMP, pierwszorzędnej patronki naszej diecezji. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 będzie poświęcenie ziarna siewnego.
6. Do naszej parafii przybył nowy duszpasterz – ks. Marcin Kołek. Ks. Marcin pochodzi z Grywałdu, ostatnio pracował w parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Serdecznie go witamy i życzymy obfitych łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7. Jak już informowaliśmy, w związku z odejściem sióstr karmelitanek z naszej parafii, od września troskę o czystość i dekorowanie kościoła przejmie jedna osoba. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym parafianom, którzy dotychczas przychodzili sprzątać kościół i składali ofiary na kwiaty. To piękny wyraz Waszej troski o wygląd i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać.
W związku z nową sytuacją prosimy o złożenie jednorazowej w ciągu roku ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty w wysokości 40 zł od rodziny. Ponieważ do końca roku pozostały cztery miesiące, ofiara za ten okres wynosić będzie 15 zł. Bardzo prosimy osoby, które zbierają składki kwartalne o zebranie również tych ofiar na sprzątanie i kwiaty do kościoła. Liczymy na Waszą życzliwość i zrozumienie.
8. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki św. patronów.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products