VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 1 VI 2014

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i tym samym czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W miesiącu czerwcu będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej, zaś w niedziele litania będzie śpiewana kwadrans przed godz. 18.00.

2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe złożone w ostatnią niedzielę maja. Złożyliście 10 106 zł, 10$ oraz 2€. Dziękujemy również miszkańcom Rudki Dół, któzy złożyli 430 zł.. Bóg zapłać.

Składamy serdeczne podziękowanie członkom orkiestry, którzy przez miesiąc maj grali pieśni maryjne z zabytkowej dzwonnicy przy kolegiacie. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwanga i towarzyszy,

– we czwartek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca We czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja eucharystyczna do godz. 20.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek w czasie adoracji, a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00: Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św.

5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu zapraszają wszystkich emerytów i rencistów z gminy Wojnicz na spotkanie w dniu 2 czerwca tj. poniedziałek które rozpocznie się Eucharystią o godz. 15.00 w Kolegiacie. Następnie w budynku  Publicznego Gimnazjum (ul. Szkolna 10) odbędzie się przedstawienie pt. „Jan Paweł II – Jak Karolek został świętym”.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Pruchnicki z ul. Nowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products