III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym oraz we Mszy świętej o godz. 18.00. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas czwartych.
  2. Trwa w Kościele Tydzień Biblijny, który zwraca naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. W tym dniu ofiary na tacę będą z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 (w kościele św. Leonarda) i o godz. 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu.
  4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Floriana, męcz. – święto patronalne strażaków, w piątek– święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota maja. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.
  7. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli. Na cele remontowe złożyliście13826 zł, 15€ i 20$. Dziękujemy również rodzicom dzieci z klas trzecich, którzy złożyli 2700 zł z przeznaczeniem na odnowienie naczyń liturgicznych. Bóg zapłać.
  8. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na pięcioletnie studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 8 października 2022 r. Wydział poszerza ofertę edukacyjną. Rozpoczną się 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Studia te przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli. Muszą oni posiadać przygotowanie pedagogiczne. Absolwent takich studiów otrzymuje po 2 latach kompetencje i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu religii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na otwierające się w diecezji miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Michałek z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products