VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i we Mszy Świętej wieczornej.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. W związku z rocznicą, dzieci będą miały spotkanie w kościele w piątek o godz. 18.45.

Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 9345 zł, 5€, 2$ i 1£. Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30. Podtrzymujmy też piękny zwyczaj śpiewania Litanii loretańskiej przy kapliczkach i figurach przydrożnych.

3. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą w tym dniu o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 – w kościele św. Leonarda, a także o godz. 18.00. Msza św. o godz. 9.30 będzie w intencji Ojczyzny, po czym nastąpi przemarsz pod Pomnik Niepodległości i złożenie kwiatów. Zachęcamy wszystkich do udziału w Eucharystii w tym dniu.

4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dokt. Kościoła, we środę – wspomnienie św. Floriana, męcz. – patrona strażaków, hutników, kominiarzy i pracowników gospodarki komunalnej, – we czwartek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Intencje Mszy świętych zbiorowych: w poniedziałek o godz. 8.00 – o urodzaje i zachowanie ich od nieszczęść – z intencji mieszkańców Łukanowic, również w poniedziałek w kaplicy loretańskiej o godz. 18.00 – z prośbą o urodzaje oraz o zdrowie i błog. Boże dla ofiarodawców oraz kapłanów, za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota maja.

We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: najpierw adoracja a o godz. 8.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Wróbel z ul. Leśnej i śp. Teresa Brożek z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products