Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018 r.

 

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych będą celebrowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza święta o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Niedzieli Palmowej oraz Triduum Sacrum. Szczególne podziękowanie wyrażamy p. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze Gniozdorz, p. Mariuszowi Kuboniowi i księżom wikariuszom, którzy, dużym nakładem pracy przygotowali piękną Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za wartę honorową przy Bożym Grobie. Słowa podziękowania składamy także panu organiście, chórowi parafialnemu, kantorom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, scholi i dziewczynkom z DSM. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Składamy podziękowania pszczelarzom z naszej parafii, którzy ofiarowali wosk na nowy paschał, a Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękujemy za pokrycie kosztów wykonania świecy wielkanocnej. Dziękujemy również właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: P. Barbara Kupczyk, P. Stanisław Szczęsny, P. Witold Duman, P. Marek Lenik oraz Firma Florpak. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe zbierane w sklepach. Składamy podziękowanie młodzieży za przeprowadzenie akcji „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych. Dziękujemy także osobom, które dostarczyły paczki potrzebującym. W sumie przygotowano 162 paczki. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Dziękujemy bardzo za ofiary na parce remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 11 682 zł, 10$ i 5€ . Bóg zapłać.
  5. Dziękujemy również za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych i instytucji.

Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niech pełna nadziei tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa przenika i opromienia całe Wasze życie. Niech dary Zmartwychwstałego Pana staną się udziałem każdego z Was oraz Waszych Bliskich. Niech spotkanie z Chrystusem przy eucharystycznym stole rodzi w Waszych sercach owoce Ducha Świętego, a są to, jak uczy św. Paweł: miłość, radość, pokój, cierpliwość, łaskawość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products