II Niedziela Wielkiego Postu – 1 III 2015 r.

 

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta.

2. Od środy do piątku trwać będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas gimnazjum przychodzą do kościoła w każdy z tych dni na godz. 8.00, uczniowie klas 3-6 szkoły podstawowej – na godz. 10.00, uczniowie klas 1-2 szkoły podstawowej – na godz. 12.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, by wzięły udział w rekolekcjach wielkopostnych. Ze względu na rekolekcje, w środę i czwartek nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione o godz. 6.30.

Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji eucharystycznej, która trwać będzie od godz. 18.30 do 20.30 oraz w piątek od godz. 17.00. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum powinni przystąpić do spowiedzi we czwartek w czasie rekolekcji. W sobotę o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. We środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane do puszek z przeznaczeniem na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiara wynosi 5 zł. Uzyskane środki będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

6. Składamy podziękowanie za złożone ofiary. Mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej złożyli na prace remontowe – 980 zł, oraz na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty – 995 zł, mieszkańcy Więckowic odpowiednio 3290 zł i 3900 zł. Ponadto na kwiaty do Bożego grobu mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli 290 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Janina Janas z Łukanowic oraz śp. Zbigniew Banaś z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products