10 Niedziela zwykła – 9 czerwca 2013 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie bł. Bogumiła –Piotra, biskupa, we wtorek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła, we środę – wspomnienie błogosławionych męczenników Romana Sitko prezbitera i towarzyszy,

we czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera, w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w sobotę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

2. W przyszłą niedzielę Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył o. Sylwester Michałek należący do zakonu cystersów, pochodzący z Zakrzowa. Będzie to Msza święta jubileuszowa ojca Sylwestra, który świętuje 50-lecie święceń kapłańskich. Kazanie wygłosi opat cystersów z klasztoru w Mogile.

3. Składamy podziękowanie za ofiary za II kwartał. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli 420 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. Jest organizowany wyjazd na uroczystości do Starego Sącza w przyszłą niedzielę. Można zapisywać się do środy u siostry w zakrystii. Natomiast wyjazd do Łagiewnik na czuwanie modlitewne ze św. Ojcem Pio będzie w sobotę 15 czerwca o godz. 18.30 z parkingu. Zapisy i wpłaty za przejazd u siostry w zakrystii do środy.

5. Dzisiaj o godz. 16.45 na wojnickim Rynku odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza na konferencję regionalną nt. W średniowiecznym Wojniczu, która odbędzie się 15 czerwca o godz. 17.00 w budynku Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.

6. Urząd Miejski informuje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się 11 czerwca w Wojniczu, Więckowicach i Rudce a 13 czerwca  w Łukanowicach, Zakrzowie, Ispie oraz Dębinie Łętowskiej i Zakrzowskiej. Odpady należy wyłożyć do godz. 14.00. Dotyczy zużytych mebli, dywanów, sprzętu RTV i AGD.

7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Borowiec, śp. Teresa Postrożny i śp. Rafał Przeklasa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

8. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów na każdy dzień.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products