XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2013 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę lipca na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Złożyliście: 10 286 zł. Dziękujemy również za indywidualne ofiary na ten cel. Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona naszego kościoła i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Tej uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Ryszard Sorota, rodak wojnicki, obecnie proboszcz w Grybowie, który w tym roku obchodzi srebrny jubileusz kapłaństwa. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Prosimy Strażaków wszystkich drużyn działających na terenie parafii o udział w sumie odpustowej oraz o zatroszczenie się o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji. Prosimy Panie, Panów i Młodzież o niesienie feretronów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek. Zachęcamy matki, aby przyprowadziły dziewczynki do sypania kwiatów. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach, a także służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów.

Próba chóru przed uroczystością odpustową będzie w sobotę o godz. 14.00. Spotkanie lektorów odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!

3. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pojednania przed uroczystością odpustową. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw, a dodatkowo będziemy spowiadać w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

4. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego

– we czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

– w piątek – święto św. Teresy Benedytky od Krzyża, patronki Europy

– w sobotę – liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

5. Msza św. w intencji pielgrzymów udających się w tym roku na Jasną Górę  będzie odprawiona w naszej świątyni  11 sierpnia tj. w niedzielę o godz. 18.00. Bezpośrednio po niej tj. o godz. 19.00  zapraszamy na spotkanie organizacyjne grupy nr. 5 św. Floriana na którym będzie istniała możliwość min.  zapisania się na pielgrzymkę, odbioru legitymacji a także zakupu specjalnych koszulek pielgrzymkowych w których pątnicy będą wchodzili na Jasną Górę.

7. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Kieć z ul. Goszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products