VI Niedziela Wielkanocna – 4 maja 2013 r.

 

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00 będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i we Mszy Świętej wieczornej.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar w kwocie 1000 zł na odnowę naczyń liturgicznych. Bóg zapłać.

2. Usilnie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Starajmy się znaleźć czas na uczestnictwo w tych pięknych nabożeństwach maryjnych, które są odprawiane w Kolegiacie o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek o godz. 8.00 będzie Msza święta o urodzaje i zachowanie ich od nieszczęść i kataklizmów – z intencji mieszkańców Łukanowic. Również w poniedziałek w kaplicy loretańskiej o godz. 18.00 będzie Msza święta z prośbą o zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe urodzaje za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej – intencja od ofiarodawców.

– w poniedziałek święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

– we środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. W Szczepanowie trwać będzie tygodniowy odpust, którego program jest na afiszu w gablocie.

– w piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Urząd Miejski w Wojniczu zwraca się z apelem o wspólną troskę o środowisko naturalne i postawy proekologiczne. Wyrażają się one m.in. w redukcji odpadów, odzysku surowców wtórnych a także niezaśmiecaniu lasów, ulic i skwerów. Urząd powołuje się na dokument zwierzchników Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który mówi, że „ochrona środowiska to nie tylko techniczny problem równowagi ekologicznej, ale także problem moralny i duchowy współczesnego człowieka, który zapomina, że on sam i świat są Bożym stworzeniem”.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych.

7. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Opioła z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products