XIII Niedziela zwykła – 2 lipca 2016

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11850 zł i 10 €. Ponadto mieszkańcy Łukanowic złożyli 3540 zł na prace remontowe oraz 1270 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy ul. Nowej i Krótkiej odpowiednio 925 zł i 440 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom
    i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek – wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek lipca. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek będzie w kolegiacie. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę wg tradycyjnego porządku.
  4. W sobotę, 8 lipca o godz. 3.30 z Kolegiaty wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do udziału. W pielgrzymce weźmie udział ks. Jarosław. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisanie się w zakrystii. Nie będzie możliwości zapisu na trasie pielgrzymki. Koszt przejazdu – 10 zł od osoby.

        Akcja Katolicka przypomina, że wyjazd autokarowy do Tuchowa w dniu 3 lipca                        (poniedziałek) będzie z parkingu o godz. 16.00.

  1. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 6.30, natomiast w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.00
  2. Od 7 do 9 lipca w naszym mieście trwać będą „Dni Wojnicza”. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą propozycją imprez. Między innymi w ramach obchodów odbędzie się w naszej Kolegiacie, dnia 9 lipca (w najbliższą niedzielę) o godz. 15.00, koncert chóru, solistów oraz orkiestry symfonicznej Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie pod dyrekcją artystyczną Pana Krzysztofa Michałka. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Miłujcie się”
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Mleczko z Zakrzowa oraz Stanisław Kuboń z ul. Konopnickiej. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

Informacja Zarządu wspólnoty gruntowej wsi Dębina Zakrzowska: Zebranie członków wspólnoty odbędzie się 4 lipca o godz. 18.00 w domu ludowym w Dębinie Zakrzowskiej

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products