IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 VI 2013 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 17.00, papież Franciszek będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej w Bazylice św. Piotra na Watykanie, w łączności ze wszystkimi Biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie.

W duchowej łączności z następcą św. Piotra również w naszym kościele będzie dziś o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Parafianom za udekorowanie domów na trasie procesji. Dziękujemy także wszystkim którzy przygotowali ołtarze: Akcji Katolickiej, mieszkańcom Dębiny, OSP z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Strażakom oraz Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji i koordynowanie porządku na parkingu. Dziękujemy też Orkiestrze, Chórowi parafialnemu, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Będziemy spowiadać od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11 094 zł, 24€ i 10$. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Plebańskiej, Rolniczej i Jagiellońskiej, którzy złożyli 470 zł za drugi kwartał. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. We środę po wieczornym nabożeństwie na plebanii odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy wszystkich członków Rady o przybycie.

6. W niedzielę 9 VI o godz. 16.45 na wojnickim Rynku odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej połączony z promocją płyty z koncertu noworocznego 2013. Organizatorzy zapraszają.

7. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów na każdy dzień.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products