Apel Biskupa Tarnowskiego o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka

 

Umiłowani Diecezjanie!

W sobotę, 29 czerwca, wraz z całym Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, od których – jak modliliśmy się dzisiaj na początku Mszy świętej – Kościół „otrzymał zaczątek wiary” (por. Kolekta). Przeżywając Rok Wiary zainaugurowany przez emerytowanego już papieża Benedykta XVI, pragniemy wytrwale podążać w pielgrzymce wiary Kościoła, któremu od dnia 13 marca bieżącego roku przewodzi Ojciec Święty Franciszek.

Dzień liturgicznej uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie szczególną okazją do modlitewnego wsparcia papieża Franciszka. O to wsparcie Ojciec Święty prosił nas wielokrotnie, a szczególnie gorąco uczynił to podczas inauguracji swojego pontyfikatu, powiedział wtedy: „Proszę o wstawiennictwo Maryję Pannę, św. Józefa, świętych Piotra i Pawła, św. Franciszka, aby Duch Święty towarzyszył mojej posłudze, a wam wszystkim mówię: módlcie się za mnie!” (Franciszek, Homilia z 19.03.2013).

Drodzy Diecezjanie! Proszę Was, abyście w sobotę, 29 czerwca aktywnie włączyli się w modlitwę Kościoła za Ojca Świętego Franciszka. W katedrze tarnowskiej uczynimy to podczas Eucharystii sprawowanej o godz.10.30. Zapraszam do udziału w niej całą wspólnotę parafii katedralnej, a także pozostałych mieszkańców Tarnowa i okolicznych miejscowości. Gorąco zachęcam, aby w tym dniu w każdej parafii naszej diecezji jedna Msza św. była ofiarowana w intencji obecnego Następcy Świętego Piotra, papieża Franciszka.

Na radosne przeżycie Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz na całe rozpoczynający się w tym dniu czas wakacji z serca Wam błogosławię.

Tarnów, 20 czerwca 2013 r.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products