Niedziela Palmowa – 24 III 2013 r.

 

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które jako jałmużna postna, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ofiary z Wielkanocy przeznaczone będą na remont Kolegiaty. Dziękujemy za ofiary za czwarty kwartał.

Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli 1580 zł, ul. Loretańskiej i Zamościa – 1060 zł, Więckowic – 2935 zł, ul. Nowej i Krótkiej – 990 zł, Zakrzowa – 1810 zł, ul. Krakowskiej i Wolickiej – 2120 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary, dziękujemy też za indywidualne wpłaty. Bóg zapłać.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczysta procesja z palmami.

3. Porządek nabożeństw podczas Triduum Paschalnego jest następujący:

Wielki Czwartek. Rano nie będzie Mszy św. Natomiast Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, na którą zapraszamy wszystkich. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka i Grupa Ojca Pio.

Wielki Piątek. Adorację Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Dzieci naszej parafii zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem na godz. 10.00 – prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki do których w Wielkim Poście zbierały ofiary jako jałmużna dla ubogich. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa będzie również o godz. 15.00. Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgii Męki Pańskiej, którą zakończymy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracją, która potrwa do północy. Tradycyjnie zaraz po liturgii odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali. Będzie to również czas przeznaczony do prywatnej adoracji krzyża. O godz. 22.00 adorację poprowadzi młodzież. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od spożywanie pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota. Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 6.00 rano. Pokarmy będą święcone w Kolegiacie od godz. 9.00 do 12.00, co pół godziny. O godz. 9.00 księża wyjadą święcić pokarmy do Łukanowic, Ispu i Zakrzowa, drugi ksiądz – do Dębiny Łętowskiej, Zakrzowskiej i na Podlesie, a trzeci – do Więckowic, Rudki i Ratnaw pod kapliczkę. Prosimy o zorganizowanie dojazdu. Zachowując tradycję, powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę, aż do rezurekcji.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 20.00 od obrzędu światła. Następnie będzie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, zakończona Procesją Rezurekcyjną. Na Wigilię paschalną przynieśmy świece, które będą potrzebne także w czasie procesji.

 

4. Dziękując Członkom Parafialnego Chóru i Panu Organiście za wkład w liturgię, prosimy o włączenie się również w obrzędy Triduum Sacrum. Prosimy o to również członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze wszystkich jednostek z terenu naszej parafii.

5. Od przyszłej niedzieli czyli od Wielkanocy w kościele św. Leonarda będą odprawiane nabożeństwa wg tradycyjnego porządku a więc w niedziele i święta o godz. 16.00, w piątki o godz. 15.00 a w pozostałe dni tygodnia o godz. 8.00. W związku z tym od przyszłej niedzieli w Kolegiacie w niedziele po południu będzie Msza święta tylko o godz. 18.00.

6. Pomoc rolnikom w wypełnianiu wniosków o płatności obszarowe udzielana będzie w Domu Grodzkim w okresie od 2 kwietnia do 15 maja w wyznaczonych godzinach.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Malec z Wojnicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

           

 

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products